90 Rocznica uzyskania Niepodległości przez Polskę

11 listopada obchodzimy rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. To ważne wydarzenie dla wszystkich Polaków , którzy pamiętają o tych co zmarli za Ojczyznę . My również złożyliśmy hołd wdzięczności bohaterom tych dni…

W dniu 07. 11. 2008r. odbyła się środowiskowa akademia poświecona uzyskaniu niepodległości przez Polskę. Montaż słowno – muzyczny przygotowali uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem nauczyciela historii pani Danuty Umer oraz opiekuna świetlicy szkolnej pani Ewy Ryznar. Pieśni patriotyczne i żołnierskie wykonał zespół folklorystyczny ,,Olszaniacy”.

Scenografię tematyczną przygotowali pracownicy Strzegomskiego Centrum Kultury pod kierunkiem pana Leszka Radomskiego , przy współpracy pani Joasi Kwarciak opiekującej się Świetlicą Wiejską. Interesująca oprawa , podniosły nastrój pozwoliły wszystkim zebranym przeżyć ciekawą lekcję historii. To wspaniale, że w tej uroczystości obok władz samorządowych, wzięli udział zaproszeni goście z różnych organizacji i instytucji , cała społeczność uczniowska , Grono Pedagogiczne , pracownicy szkoły , rodzice, mieszkańcy wsi Olszany i Modlęcin. Podczas poczęstunku, uczestnicy tej uroczystości, mogli podzielić się swoimi wrażeniami i przeżyciami. Atmosfera była wspaniała . Mam nadzieję że owocna współpraca naszej szkoły z zespołem folklorystycznym ,,Olszaniacy”, SCK w Strzegomiu i Świetlicą Wiejską będzie nadal kontynuowana i przyczyni się do kultywowania tradycji i dbania o rozwój świadomości historycznej naszego społeczeństwa.