Akcja Sprzątanie Świata 2017

W dniu 14 września 2017 roku, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza  w Olszanach wraz z opiekunami, po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskiej akcji sprzątania świata, będącej częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World. Tegorocznej edycji programu przyświecało hasło: „Nie ma śmieci – są surowce!”, a jej celem było promowanie poszanowania zasobów, ograniczenia ilości śmieci i ich efektywnej segregacji. W bieżącym roku szkolnym w sprzątaniu okolicy szkoły oraz terenu wsi Olszany zaangażowani byli uczniowie klas I-VII szkoły podstawowej.  O godzinie 8.15 uczestnicy akcji zaopatrzeni w odpowiedni sprzęt i pozytywnie zmotywowani wzniosłym celem przedsięwzięcia, wyruszyli spod budynku szkoły i zajęli się oczyszczaniem przydzielonego im rewiru. Mimo pochmurnej pogody, uczestnikom akcji nie brakowało chęci do włączenia się w akcje i zebrania sześciu worków śmieci, które następnie zostały złożone we wcześniej ustalonych punktach odbioru odpadów. Uczniowie zakończyli akcję około godziny 10.05 z poczuciem satysfakcji z dobrze wykonanej pracy na rzecz środowiska. Ze względu na swój jednorazowy charakter impreza miała znaczenie symboliczne, bez wątpienia jednak pozwoliła obudzić refleksję nad stanem naturalnego środowiska i przysłużyła się rozwijaniu poczucia odpowiedzialności za jego kondycję. Koordynatorzy przedsięwzięcia dziękują wszystkim za zaangażowanie i zapraszają do udziału w kolejnych programach ekologicznych.

Joanna Dejnaka