Akcja „Sprzątanie Świata”

W piątek 17 września jak co roku nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata”. Uczniowie z klas I-III porządkowali teren wokół szkoły, natomiast uczniowie klas starszych IV- VI sprzątali teren wokół przystanku autobusowego, drogę na boisko sportowe, oraz samo boisko i teren wokół niego, oprócz tego klasa VI udała się jeszcze do Modlęcina, aby i tam zrobić porządek. Uczestnicy akcji dobrani parami lub trójkami zaopatrzeni w specjalne worki na nieczystości bardzo dokładnie oczyścili sprzątane tereny czego najlepszym dowodem były pełne worki różnych śmieci, które zostały złożone w wyznaczonych miejscach i tam czekały aż przyjadą po nie odpowiednie służby. Za rok oczywiście również weźmiemy udział w tej akcji gdyż jej cel jest bardzo ważny dla nas mieszkańców…. czysta i schludna okolica!