BIAŁO – CZERWONE ŚWIĘTO MAJOWE W PRZEDSZKOLU W PSP OLSZANY

Święto Narodowe Trzeciego Maja jest świętem państwowym, obchodzonym na pamiątkę uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Święto jest okazją do rozmowy o patriotyzmie, o znaczeniu ojczyzny w naszym życiu i symbolach narodowych.  Dnia 04.05.2021r. przedszkolaki przybyły odświętnie ubrane i odśpiewały „Mazurek Dąbrowskiego”.

Poznały znaczenie świąt majowych a także symboli narodowych. Wiedzą już, że mamy następujące symbole narodowe: godło, biały orzeł na czerwonym tle w złotej koronie, hymn „Mazurek Dąbrowskiego”, który wymaga odpowiedniej postawy w trakcie śpiewania lub słuchania oraz flaga Polski w barwach biało – czerwonych.

Święto Konstytucji Trzeciego Maja jest wspaniałą okazją do rozmowy z dziećmi o ojczyźnie, która jest dla nich domem rodzinnym, podwórkiem, przedszkolem. Niezwykle ważne jest by od najwcześniejszych lat budować poczucie dumy, że jesteśmy Polakami i wszystko co polskie jest dla nas ważne i bliskie. Swoje emocje dzieci wyraziły również w pracach plastycznych. Wykonały prace plastyczne z wykorzystaniem różnorodnych technik – była to flaga. Wzbudzenie u dzieci zainteresowania historią od najmłodszych lat jest niezbędne dla nauki patriotyzmu, kształtowania pozytywnych postaw i uczuć patriotycznych.

Jesteśmy dumni z naszych małych patriotów!!!