DEN i Pasowanie pierwszaków

Dzień 14 października 2019 roku w naszej szkole był bardzo ważnym dniem dla naszej całej społeczności szkolnej. W tym dniu z rana w świetlicy wiejskiej odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Olszanach oraz akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Jako pierwsi zaprezentowali się uczniowie z klas starszych, którzy w zabawny sposób w scenkach kabaretowych zaprezentowali codzienność w szkole oraz uhonorowali nauczycieli na specjalnej Gali Oskarowej, po której sceną zawładnęli uczniowie klasy pierwszej, którzy przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób. Uroczystość prowadziła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, która powitała zaproszonych gości. Od samego rana panowała świąteczna atmosfera. Pierwszacy błysnęli talentem wokalnym, tanecznym oraz recytatorskim. Pokazali, że dużo wiedzą o swojej ojczyźnie oraz, że znają przepisy ruchu drogowego. Wypili również eliksir mądrości oraz wykazali się talentem plastycznym. Ich zadaniem było narysować Panią dyrektor. Wspaniale wykonali to zadanie. Po części artystycznej nastąpiło długo oczekiwane ślubowanie i pasowanie na ucznia klasy pierwszej. W niezwykle podniosłej atmosferze, pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Pani dyrektor, ogromnym ołówkiem, pasowała każde dziecko na ucznia. Nie obyło się oczywiście bez słodkiej niespodzianki od rodziców. Za swój występ uczniowie zebrali burzę oklasków z widowni , na której byli oczywiście zaproszeni goście – ksiądz Proboszcz Marian Kujawski oraz Sołtys i Radna Gminy Strzegom Stanisława Górska. Po pasowaniu dzieci wraz z rodzicami udały się do swoich domów. Za pomoc w organizacji naszej uroczystości bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom bez których nie byłaby ona tak udana! Pierwszak – jak to dumnie brzmi!