Dzień bez przemocy – „Kibicujemy fair-play”

We wtorkowy poranek  5 czerwca na boisku przed naszą szkołą odbył się kolejny już „Dzień bez przemocy” w ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła bez przemocy”. W tym roku we wszystkich szkołach, które przystąpiły do akcji  dzień ten przebiegał pod dyktando zawodów sportowych , ponieważ hasłem przewodnim były słowa „Kibicuję fair-play”, a jak kibicować to najczęściej i najgoręcej sportowcom!!…

Tak więc każda z klas zrobiła transparent, którym zagrzewała do walki i rywalizacji sportowej startujących zawodników w różnych konkurencjach. Zawody odbywały się w trzech grupach wiekowych: klasa 0 rywalizowała z klasą I, klasa II z klasą III a klasy IV –V-VI między sobą. Osobno rywalizacja odbywała się pomiędzy chłopcami i dziewczynkami. Zawody składały się z biegów, skoków, rzutów oraz konkurencji sprawnościowo zręcznościowych, a całość zakończyła sztafeta biegowa klas starszych. W trakcie trwania zawodów doping był bardzo głośny i było nas chyba słuchać w sąsiedniej wsi J, a na zakończenie wszyscy zwycięzcy swoich konkurencji otrzymali słodkie nagrody!! Cały dzień był bardzo udany i radosny szkoda tylko, że pogoda nie dopisała, ponieważ było pochmurno i chłodno.