Dzień Dziecka – organizacja dnia

KOMUNIKAT Z DNIA 27 MAJA 2021r. Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza z oddziałami  przedszkolnymi w Olszanach

Zmiana organizacji zajęć w Dniu Dziecka, 1 czerwca 2021r.

Oddział przedszkolny i klasy I-III – realizują zajęcia lekcyjne do godz. 9.10 (tj. 2 pierwsze lekcje wg planu), następnie pod opieką swoich nauczycieli udają się na boisko wiejskie, gdzie od ok. 9.30 do 12.00 korzystają z poczęstunku, uczestniczą w grach i zabawach integracyjnych przygotowanych przez nauczycieli wychowawców oraz konkurencjach sportowych organizowanych przez nauczycieli W-F.

• Wyjście ze szkoły na boisko wiejskie – ok. godz. 9.15
  • ok. 9.30 – 10.15 – poczęstunek, gry i zabawy integracyjne
  • ok. 10.15 – 11.15 – zawody sportowe lub kibicowanie
  • ok. 11.20 – 12.10 – pokaz strażacki
  • ok.12.15 – powrót do szkoły pod opieką nauczycieli, pobyt w świetlicy szkolnej do czasu odbioru przez rodziców lub odjazdu autobusu.

Klasy IV – VIII – realizują zajęcia lekcyjne do godz. 11.00 (tj. 4 pierwsze lekcje wg planu), następnie pod opieką nauczycieli, z którymi mają następną lekcję udają się na boisko wiejskie, gdzie od ok.11.20 do 13.45 korzystają z poczęstunku, uczestniczą w grach i zabawach integracyjnych przygotowanych przez nauczycieli wychowawców oraz konkurencjach sportowych organizowanych przez nauczycieli W-F.

• Wyjście ze szkoły na boisko wiejskie – ok. godz. 11.05
  • ok. 11.20 – 12.10 – pokaz strażacki
  • ok. 12.15 – 12.50  – poczęstunek, gry i zabawy integracyjne
  • ok. 12.50 – 13.40 – zawody sportowe lub kibicowanie.
  • 13.45 – powrót do szkoły pod opieką nauczycieli uczących, pobyt w świetlicy szkolnej lub wyjście na przystanek autobusowy.

Za organizację gier i zabaw integracyjnych odpowiedzialni są wychowawcy i nauczyciele sprawujący opiekę nad uczniami.

Za organizację zawodów sportowych dla każdego etapu edukacyjnego osobno odpowiedzialni są nauczyciele W-F

Opiekę nad uczniami klas I, II, III od godz.11.00 sprawują p. E. Ryznar i p. P. Cichoński

Pracownicy obsługi szkoły są oddelegowani w tym dniu na boisko wiejskie.

W przypadku opadów deszczu realizujemy program dnia w świetlicy wiejskiej, z przesunięciem godziny powrotu do szkoły uczniów klas I-III na 11.10.