Dzień Dziecka w Olszanach

W Dniu Dziecka wyczekiwanym przez młodszych i starszych uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza z oddziałami przedszkolnymi w Olszanach spędzili aktywnie czas na boisku wiejskim uczestnicząc w konkurencjach sportowych, klasowych grach i zabawach integracyjnych oraz wspólnym poczęstunku w postaci grillowanych kiełbasek przygotowanych przez pracowników obsługi szkoły.

Dzieci z oddziału przedszkolnego otrzymały słodki upominek na miły początek Dnia Dziecka, a uczniowie klasy I książeczki edukacyjne. Ponadto przedszkolaki zostały mile zaskoczone przez rodziców dodatkową niespodzianką – balonami wypełnionymi helem.

Zabawy na boisku wiejskim odbywały się z zachowaniem podziału na etapy edukacyjne – wcześniej, tj. od ok. 9.30 dla oddziału przedszkolnego i klas I-III, a od godz. 11.20 dla uczniów klas IV -VIII.

Zawody sportowe dla każdego etapu edukacyjnego osobno przygotowali nauczyciele W-F, zaś gry i zabawy integracyjne wychowawcy i nauczyciele sprawujący opiekę nad uczniami.

Dodatkową atrakcją dla wszystkich uczniów był pokaz strażacki z udziałem strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Olszanach.

Dzieci bawiły się świetnie, a wspólnie spędzony czas na świeżym powietrzu sprzyjał aktywności ruchowej i integracji po długim okresie nauczania zdalnego.

Życzymy wszystkim dzieciom wielu przygód, radości i uśmiechu na każdy dzień!!

Dziękujemy bardzo za pomoc w organizacji Dnia Dziecka dla uczniów naszej szkoły Pani Sołtys, Stanisławie Górskiej i Radzie Sołeckiej Wsi Olszany, która ufundowała dla naszych najmłodszych dzieci z oddziału przedszkolnego upominki a dla wszystkich  kiełbaski na grilla i wodę mineralną. W organizację tego dnia również aktywnie włączyła się nasza Rada Rodziców za co też serdecznie dziękujemy. Wielkie podziękowania kierujemy  w stronę Pana Jerzego Cichońskiego z piekarni w Olszanach, który podarował nam pyszne bułeczki dla naszych uczniów. Naszym gościom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Olszanach dziękujemy bardzo za przybycie ze smakołykami dla dzieci oraz za pokaz udzielania pierwszej pomocy, przejażdżki wozem strażackim i zawody w laniu wodą.

Do zobaczenia za rok na kolejnym Dniu Dziecka!!

Powiązane treści

Udostępnij

Ostatnie artykuły

Skip to content