Dzień Edukacji Narodowej i pasowanie na ucznia w PSP Olszany

W poniedziałkowy poranek, 14 października, społeczność szkolna (uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice) Publicznej Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Olszanach zgromadziła się w sali wiejskiej, aby wziąć udział w uroczystym apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Po przywitaniu przez panią Dyrektor szkoły wszystkich przybyłych gości oraz przemówieniach i podziękowaniach pani Przewodniczącej Rady Rodziców, Księdza Proboszcza i Sołtysa wsi Olszany rozpoczęła się cześć artystyczna akademii przygotowanej przez uczniów pod kierunkiem nauczycieli: Doroty Demkiewicz i Jakuba Janowicza. W programie znalazły się skecze nawiązujące do pracy nauczycieli, występ dziewczynek z koła tanecznego, „taniec na wesoło” w wykonaniu chłopców oraz piosenki uczniów z koła wokalnego. Cześć artystyczna uroczystości zakończyła się „Galą Oskarowo–Jabłkową”, w której uczniowie przyznali nauczycielom i pracownikom szkoły nagrody w poszczególnych kategoriach. Nagrodami były pyszne jabłka. Po zakończeniu części artystycznej dumnie na scenę wkroczyli uczniowie klasy I, którzy w tym dniu zostali oficjalnie pasowani przez panią Dyrektor na uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Olszanach. Za nim jednak doszło do pasowania magicznym ołówkiem „pierwszoklasiści” przedstawiły swój program artystyczny, który rozweselił wszystkich zebranych na sali. Po uroczystości wszyscy w dobrych nastrojach rozeszli się do domów.