Dzień Edukacji Narodowej w PSP Olszany – 14.10.2005

„Ślubuję być dobrym uczniem, dbać o honor mojej szkoły…” – przyrzekali pierwszoklasiści Publicznej Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Olszanach 14 października bieżącego roku.

Tego dnia chętnie przyszli do szkoły odświętnie ubrani, bez ciężkich plecaków, za to bardzo podekscytowani.

Uroczystość pasowania zainaugurowała pani Dyrektor mgr Maria Karkowska. Życzyła nowym uczniom sukcesów w nauce oraz samych miłych wrażeń w czekającym ich szkolnym życiu.

W imieniu całej społeczności uczniowskiej wystąpiła uczennica klasy IV – Roksana Kokoszka. W krótkich, ale pełnych serdeczności słowach powitała nowych kolegów i koleżanki, którzy zostali przyjęci do grona uczniów.

W dalszej części pierwszoklasiści zaprezentowali dotychczas zdobyte wiadomości. Z ogromnym przejęciem przedstawili swój program artystyczny. Piosenki i wiersze w ich wykonaniu bardzo się podobały zebranym. Należą się słowa podziękowania dla ich wychowawczyni pani mgr Doroty Demkiewicz.

14 października to szczególny dzień. W tym dniu wszyscy nauczyciele obchodzą swoje święto. Uczniowie naszej szkoły nie zapomnieli o swoich wychowawcach. Z tej okazji Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem panią mgr Magdaleną Ciężki przygotował interesujący program artystyczny pod hasłami: „Pół żartem, pół serio o szkole czyli my i nasi nauczyciele”.

Uczniowie klasy V podziękowali pedagogom za ich trud wkładany w nauczanie i wychowanie. Były kwiaty i wiersze. Podczas występów nie zabrakło także humoru. Zabawne parafrazy znanych wierszy i piosenek na dowcipne wierszyki o nauczycielach, wszystkich wprawiły w dobry humor i wesoły nastrój. W nagrodę dzieci otrzymały gromkie brawa. Po części oficjalnej pedagodzy i zaproszeni goście udali się na skromny poczęstunek.

Na szkolną uroczystość przybyli przedstawiciele władz miasta: Burmistrz Miasta Strzegomia pan Lech Markiewicz, z-ca burmistrza pan Wiesław Witkowski, naczelnik Wydziału Oświaty pani Urszula Podsiadły- Szubert, radny, wice przewodniczący Rady Wiejskiej pan Henryk Rosiek, sołtys wsi Olszany pan Zenon Szabelski, przedstawiciele Rady Rodziców pan Jerzy Cichoński, pani Henryka Topa, nauczyciele emeryci oraz rodzice naszych uczniów.

Cieszymy się, że pamiętali w tym dniu o nauczycielach naszej szkoły. Ich obecność nadała imprezie uroczysty charakter.

Opracowanie:
Magdalena Ciężki, Dorota Demkiewicz