Dzień Edukacji Narodowej w PSP Olszany

Dzień Komisji Edukacji Narodowej jest czasem wyjątkowym nie tylko dla nauczycieli i pracowników szkoły, ale także dla całej społeczności szkolnej. Z tej okazji 14 października br., na świetlicy wiejskiej w Olszanach odbyła się uroczysta akademia. W uroczystości brali udział wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej w Olszanach, nauczyciele oraz zaproszeni goście: ksiądz proboszcz Marian Kujawski oraz Sołtys wsi oraz Radna Gminy Strzegom Stanisława Górska.

Jako pierwsi na scenie wystąpili uczniowie klasy piątej i szóstej. W zabawny sposób przedstawili życie codzienne nauczycieli i ich perypetie związane z nauczaniem. Skecze wywołały gromkie brawa publiczności oraz uśmiechy na twarzy zaproszonych gości.

Po występie klas starszych odbyło się wyczekiwane pasowanie na ucznia klasy I . Uroczystość, rozpoczęła się krótkim występem artystycznym, podczas którego pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne oraz wykazali się wiedzą na temat ojczyzny i bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczniowie Samorządu Szkolnego, czuwali nad przebiegiem uroczystości i wprowadzali uczestników w kolejne części akademii. Dzieci z klasy pierwszej przed całą społecznością szkolną oraz zaproszonymi gośćmi, złożyły ślubowanie na sztandar szkoły, że będą w sposób godny reprezentować swoją szkołę a zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Podczas ceremonii dyrektor pani Iwona Gołębiowska dokonała aktu pasowania a pani Sołtys oraz ksiądz Proboszcz wręczyli naszym pierwszoklasistą upominki. Od tego momentu pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły. Na pamiątkę tego wyjątkowego dnia dzieci otrzymały dyplomy i upominki od Rady Rodziców, której dziękujemy za pamięć i życzenia dla wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły.