Dzień Edukacji Narodowej

14 października od wielu już lat jest w naszym kraju dniem wolnym od zajęć dydaktycznych, i we wszystkich szkołach w tym dniu są organizowane uroczyste akademie z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Oczywiście nasza szkoła niczym się nie różni od innych dlatego co roku 14 października na sali wiejskiej w Olszanach organizujemy z tej okazji apel. Oczywiście nie zapominamy nigdy o naszych najmłodszych uczniach – pierwszakach, gdyż właśnie w tym dniu są oni pasowani na ucznia ( wielkim ołówkiem J) przez p. Dyrektor. Również w tym roku na zakończenie akademii, pierwszaki po tym jak zaprezentowały swój program artystyczny wkroczyły oficjalnie w progi naszej szkoły jako zaprzysiężeni uczniowie! Ale zanim nastąpił ten podniosły moment na scenie uczniowie prezentowali program artystyczny specjalnie przygotowany na ten dzień. Na początku Piotr Niziołek i Marcin Lubczyński wystąpili w kabarecie pt: „Praca zespołowa”, po ich występie uczniowie z koła wokalnego zaśpiewali piosenkę, a później scena już należała do chłopców, którzy dali prawdziwy popis tańca…ale jaki to był taniec to już wiedzą tylko oni… na pewno był bardzo zabawny!…jako że dziewczyny nie chciały być gorsze również postanowiły zatańczyć…na zakończenie mięliśmy ponownie występy wokalne…a po tych wszystkich atrakcjach odbył się konkurs wiedzy o naszej szkole….uczniowie kontra nauczyciele!!…, który zakończył się sprawiedliwym wynikiem 7:7. A za rok ponownie w tym dniu na tej samej sali spotkamy się  aby obchodzić Dzień Edukacji Narodowej….do zobaczenia zatem za rok!!