Dzień Marchewki w „zerówce”

Zdrowo żyjemy, bo marchewki jemy Na marchewki urodziny wszystkie zeszły się jarzyny. A marchewka gości wita i o zdrowie grzecznie pyta. W środę 23.09.2015r. wszystkie przedszkolaki z uśmiechem na twarzach w marchewkowych przebraniach przybyły do przedszkola , aby wspólnie świętować „Dzień marchewki”. Celem zabaw było dostarczenie dzieciom wiadomości na temat wartości odżywczych marchewki i Wszystkie nasze działania były związane tematycznie z marchewką. Były zabawy ruchowe ze śpiewem-urodziny marchewki, zabawa zręcznościowa – zajączki na polu marchewkowym (w rękawicach kucharskich dla utrudnienia), wiersz o brzydkim zachowaniu i dlaczego dzieci nie lubią marchewki J.Brzechwy, zabawa orientacyjno-porządkowa z podawaniem marchewki z rąk do rąk, zagadki i tańce integracyjne przy muzyce.

Komunikat z dnia 23.10.2020

Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza z oddziałami przedszkolnymi w Olszanach NAUKA ZDALNA KLASY IV-VIII

Pasowanie na ucznia I klasy !

Dzisiaj w, naszej szkole odbyło się  ślubowanie klasy I. Cała uroczystość  została przeprowadzona na sali wiejskiej w kameralnym gronie z zachowaniem wszystkich...

Samorząd uczniowski

SAMORZĄD UCZNIOWSKI W ROKU SZKOLNYM 2020/2021 PRZEWODNICZĄCA :  NADIA FIGURAK ZASTĘPCA :   MAJA BALCEROWSKA

KOMUNIKAT DO RODZICÓW

Szanowni Państwo! W obliczu rosnącej liczby zachorowań na COVID-19 ponowne apeluję o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w czasie epidemii.

Posiłek w szkole i w domu

Zapraszamy do zapoznania się z załącznikiem dotyczącym dofinansowania kosztów posiłku. 202010011200Pobierz