Dzień Marchewki w „zerówce”

Zdrowo żyjemy, bo marchewki jemy Na marchewki urodziny wszystkie zeszły się jarzyny. A marchewka gości wita i o zdrowie grzecznie pyta. W środę 23.09.2015r. wszystkie przedszkolaki z uśmiechem na twarzach w marchewkowych przebraniach przybyły do przedszkola , aby wspólnie świętować „Dzień marchewki”. Celem zabaw było dostarczenie dzieciom wiadomości na temat wartości odżywczych marchewki i Wszystkie nasze działania były związane tematycznie z marchewką. Były zabawy ruchowe ze śpiewem-urodziny marchewki, zabawa zręcznościowa – zajączki na polu marchewkowym (w rękawicach kucharskich dla utrudnienia), wiersz o brzydkim zachowaniu i dlaczego dzieci nie lubią marchewki J.Brzechwy, zabawa orientacyjno-porządkowa z podawaniem marchewki z rąk do rąk, zagadki i tańce integracyjne przy muzyce.