Dzień Nauczyciela

Jak co roku we wszystkich szkołach w Polsce 14.10 odbywają się uroczystości związane z obchodami Dnia Nauczyciela , nie inaczej w tym dniu było w naszej szkole. Uroczystość odbyła się na sali wiejskiej w Olszanach. Naszą akademię swoją obecnością zaszczycili vice burmistrz Strzegomia p. Robert Siekaniec , sołtys wsi p. Jan Figurak, radny gminy p. Henryk Rosiek oraz nauczyciele emerytowani, którzy kiedyś pracowali w naszej szkole.

Na uroczystości uczniowie przyznali pamiątkowe medale – „Belfry 2009” nauczycielom wybranym poprzez ankiety zorganizowane przez Samorząd Uczniowski, klasa IV przygotowała skecz dotyczący uczniów, dzieci zaśpiewały dla zebranych piosenki, a uczniowie klasy I w tym dniu mieli swoje wielkie święto, ponieważ właśnie wtedy zostali pasowani przez p. Dyrektor oraz p. vice burmistrza na uczniów naszej szkoły!…ale zanim nastąpił ten moment pierwszaki musiały zdać egzamin…. a był nim sprawnościowy tor przeszkód, który oczywiście wszyscy zdali celująco!!…a za rok spotkamy się ponownie w tym właśnie dniu, w tym samym celu…..i ponownie pierwszaki staną się „główną atrakcją” akademii z okazji Dnia Nauczyciela!!