Dzień Patrona w Olszanach – 16.12.2005

Oprócz zwykłych, codziennych zajęć bywają dni odświętne, takie, które na zawsze pozostają w naszej pamięci.

16.12.2005 Publiczna Szkoła Podstawowa w Olszanach obchodziła VII rocznicę nadania szkole imienia Adama Mickiewicza i poświęcenia sztandaru.

Obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą, którą celebrował ks. Józef Wróbel.

Po Mszy Św. Zaproszeni goście: władze oświatowe i związkowe, radny, dyrektorzy szkół i przeszkoli z Gminy Strzegom, sołtys Modlęcina i Olszan oraz rodzice, wychowawcy i uczniowie przeszli do Sali wiejskiej. Na początku uroczystości dyrektor PSP im. A. Mickiewicza w Olszanach – Maria Karko wska przywitała przybyłych gości, a następnie przybliżyła wszystkim zebranym historię nadania imienia szkole.

Następną częścią programu obchodów rocznicowych było widowisko sceniczne pt.: „Pani Twardowska”. Przedstawienie uświetniły szlacheckie stroje, w których występowali uczniowie oraz ciekawa oprawa muzyczna towarzysząca inscenizacji.

Uzupełnieniem uroczystości była wystawa uczniów poświęcona życiu i twórczości A. Mickiewicza oraz prezentacja multimedialna, na której zarejestrowane było codzienne życie szkoły.

Program artystyczny został przygotowany przez Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem Magdaleną Ciężki. W przedsięwzięcie włączyli się wszyscy pracownicy szkoły. Jesteśmy dumni, że naszym patronem jest najwybitniejszy polski poeta, twórca polskiego romantyzmu, wieszcz narodowy. Dzień ten był kolejną okazją do refleksji nad jego twórczością.