Dzień Patrona w Olszanach – 16.12.2005

Oprócz zwykłych, codziennych zajęć bywają dni odświętne, takie, które na zawsze pozostają w naszej pamięci.

16.12.2005 Publiczna Szkoła Podstawowa w Olszanach obchodziła VII rocznicę nadania szkole imienia Adama Mickiewicza i poświęcenia sztandaru.

Obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą, którą celebrował ks. Józef Wróbel.

Po Mszy Św. Zaproszeni goście: władze oświatowe i związkowe, radny, dyrektorzy szkół i przeszkoli z Gminy Strzegom, sołtys Modlęcina i Olszan oraz rodzice, wychowawcy i uczniowie przeszli do Sali wiejskiej. Na początku uroczystości dyrektor PSP im. A. Mickiewicza w Olszanach – Maria Karko wska przywitała przybyłych gości, a następnie przybliżyła wszystkim zebranym historię nadania imienia szkole.

Następną częścią programu obchodów rocznicowych było widowisko sceniczne pt.: „Pani Twardowska”. Przedstawienie uświetniły szlacheckie stroje, w których występowali uczniowie oraz ciekawa oprawa muzyczna towarzysząca inscenizacji.

Uzupełnieniem uroczystości była wystawa uczniów poświęcona życiu i twórczości A. Mickiewicza oraz prezentacja multimedialna, na której zarejestrowane było codzienne życie szkoły.

Program artystyczny został przygotowany przez Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem Magdaleną Ciężki. W przedsięwzięcie włączyli się wszyscy pracownicy szkoły. Jesteśmy dumni, że naszym patronem jest najwybitniejszy polski poeta, twórca polskiego romantyzmu, wieszcz narodowy. Dzień ten był kolejną okazją do refleksji nad jego twórczością.

Powiązane treści

Udostępnij

Ostatnie artykuły

Skip to content