Dzień Wody

22 marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody i z tej właśnie okazji uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Olszanach zorganizowali  marsz przez miejscowość zachęcający do  oszczędnego gospodarowania wodą. Głównym celem  happeningu  było zwrócenie uwagi mieszkańców na problematykę związaną z koniecznością  ochrony  wody. Posłużyć temu miały transparenty przygotowane przez uczniów oraz piosenki i wierszyki, które  dzieci prezentowały przez  megafon w różnych częściach  naszej miejscowości. Podczas przemarszu uczniowie rozdawali przechodniom ulotki- „kropelki” z tekstami wskazującymi na sposoby oszczędzania wody.  Mamy ogromna nadzieję ,że „ Marsz na rzecz wody” zachęci mieszkańców naszej miejscowości do konkretnych działań sprzyjających ochronie wody.