Edukacja Wczesnoszkolna na wyciecze!!

W sobotę 15 czerwca odbyła się wycieczka klas I-III do Dinoparku. Organizatorką wycieczki była pani Klaudia Pantal. Wszyscy uczestnicy wycieczki, a było nas 48 osób (39 uczniów i 8 rodziców), spotkali się o 8 rano przed szkołą. Chwilę później jechaliśmy już autobusem do Szklarskiej Poręby. Celem naszej wycieczki była dobra zabawa i relaks, zapoznanie z kulturą Indian oraz poszerzenie wiedzy na temat dinozaurów…

Na miejsce dotarliśmy około godziny 10.  Wycieczkę rozpoczęliśmy od wizyty w Wiosce Indiańskiej. Dzieci dowiedziały się wiele na temat kultury i zwyczajów Indian. Zwiedziły 4 rodzaje namiotów „tipi”. Ale najciekawsze okazało się strzelanie z łuku. Z wioski powędrowaliśmy ścieżką edukacyjną, na której co jakiś czas mijaliśmy figury dinozaurów odpowiadające naturalnej wielkości. Po drodze zwiedziliśmy Galerię Iluzji, która bardzo wszystkich zainteresowała.  Ścieżkę zakończyliśmy w tipi na ognisku piekąc kiełbaski. Jednak najbardziej wyczekiwanym momentem przez dzieci była możliwość skorzystania z dodatkowych atrakcji, a były to:

– Małpi gaj- park linowy

– Dmuchańce

– Kino 6D

– Piaskownica z ukrytym szkieletem dinozaura.

Na zakończenie dzieci i dorośli zakupili pamiątki w Dinosklepie. Nasza wspaniała przygoda i zabawa trwała cały dzień. Wróciliśmy do Olszan zmęczeni, ale z uśmiechem na twarzy o godzinie 19. W szkolnej galerii zdjęć możecie obejrzeć kilka fotek z naszej wyprawy. BARDZO DZIĘKUJĘ RODZICOM KLASY PIERWSZEJ ZA POMOC W OPIECE NAD DZIEĆMI!!!

KLAUDIA PANTAL