Eko gra terenowa

W poniedziałek 17.09.2012r. uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Olszanach wzięli udział w EKO- GRZE TERENOWEJ pod hasłem „ Zarządzanie odpadami”, zorganizowanej przez Fundację Bazalt, Publiczną Szkołę Podstawową nr 2 w Strzegomiu oraz Urząd Miasta i Gminy Strzegom.  Gra zorganizowana była w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas  I-III oraz klas IV-VI szkół podstawowych…

W grze wzięli udział uczniowie, nauczyciele i rodzice. Naszą szkołę reprezentował zespół o nazwie „Eko Kids”: nauczycielka Klaudia Pantal oraz uczniowie klasy III- Bartosz Filipczyk, Wiktor Jędrasiak i Jakub Wiśniowski. Każdy zespół/ patrol na starcie otrzymał swoją kategorię  (np. metal, plastik, papier; odpady niebezpieczne, odpady na kompost) oraz mapę Strzegomia i zdjęcia znanych obiektów w mieście. Zadaniem każdego patrolu było odnaleźć dane miejsce, odszukać nalepkę pozostawioną przez organizatorów, odczytać z niej sylaby i ułożyć hasła związane z tematem przewodnim gry, jak również dopasować odpady do wylosowanej wcześniej kategorii. Każdy zespół poruszał się samodzielnie po Strzegomiu i miał dwie godziny na przejście całej trasy.  W grze wzięło udział 13 zespołów klas I-IV. Gra zakończyła się o godzinie 12.00 na terenie OSiR-u gdzie spotkały się wszystkie zespoły na wspólnym grillowaniu. Tam również podsumowano wyniki gry i wręczono dyplomy oraz nagrody dla zwycięskich drużyn.

Klaudia Pantal