Ferie zimowe na sportowo!!

Wyjazd na basen kryty do Jawora, korzystanie z obiektów sportowych Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu oraz możliwość z bezpłatnego korzystania z lodowiska, a do tego pyszne obiady serwowane w stołówce PSP2 w Strzegomiu – takie atrakcje czekały na uczniów naszej szkoły, którzy uczestniczyli w pierwszym tygodniu ferii zimowych w zimowisku zorganizowanym w Strzegomiu przez Stowarzyszenie Psychologów i Pedagogów Gminy Strzegom. Codziennie od poniedziałku do piątku ok. 13 uczniów z klas I-VI zbierała się z rana pod naszą szkołą i wyjeżdżała na halę sportową do Strzegomia, aby aktywnie spędzać pierwszy tydzień ferii zimowych!!…

W czasie zimowiska każdy mógł rozwijać swoje pasje i zainteresowania sportowe poprzez możliwość korzystania z obiektów i sprzętu dostępnego w strzegomskim osirze. Bardzo dużą atrakcją była sposobność korzystania z lodowiska, które było oblegane przez wszystkich uczestników zimowiska… nie było dnia, w którym nasi uczniowie nie poszaleliby na łyżwach, szczególnie iż dopisywała nam pogoda, ponieważ było zawsze bardzo ciepło i słonecznie! A kiedy wyczerpywały się zapasy energii spożytkowanej na wysiłek fizyczny, szliśmy na smakowity obiad aby ją uzupełnić, po czym już wypoczęci i najedzeni wracaliśmy do domu. Czwartek był dniem w którym główną atrakcją był wyjazd na basen kryty do Jawora, i z całą pewnością wszystkim się bardzo podobały szaleństwa w wodzie, które spowodowały , że wszyscy bardzo zgłodnieli, ponieważ licznie chodzili po dokładki na obiedzie . I w ten oto sposób zleciał nam – uczestnikom zimowiska pierwszy tydzień ferii… co najważniejsze był on bardzo obfity w aktywność ruchową a ona jest jednym z najistotniejszym elementów rozwoju młodych organizmów!!