Filharmonia na wesoło – Egipt

Dnia 26 kwietnia  2017r. w Publicznej Szkole Podstawowej  w Olszanach odbyło  się kolejne spotkanie muzyczne z „Filharmonią na Wesoło”. Tym razem przenieśliśmy się do Egiptu, a konkretnie do stolicy tego kraju – Kairu. Muzyk przebrany w strój arabski bardzo ciekawie opowiadał uczniom o tym pięknym mieście, pustyni oraz o targu, na którym można wszystko kupić co tylko się chce. Opowieści te były przeplatane wspaniałą muzyką i wesołymi piosenkami. Gościem specjalnym tej audycji był kontrabas. Dzieci mogły zobaczyć z bliska oraz posłuchać pięknego brzmienia tego największego instrumentu smyczkowego. Spotkanie z muzyką jak zawsze bardzo spodobało się naszym uczniom, którzy z niecierpliwością czekają na kolejną podróż po świecie.