Filharmonia na wesoło – Rzym

Dnia 18 maja 2017r. w Publicznej Szkole Podstawowej  w Olszanach odbyło  się kolejne spotkanie muzyczne z „Filharmonią na Wesoło”. Tym razem przenieśliśmy się do Rzymu. Gościem specjalnym była Pani Joanna , która zaprezentowała nam ciekawy instrument  muzyczny , a mianowicie OBÓJ. Dzieci mogły zobaczyć  i posłuchać brzmienia tego dętego  drewnianego instrumentu muzycznego. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali opowieści o pewnym chłopcu i dziewczynie, którzy się w sobie zakochali.  Spotkali się oni przy  Fontannie Di Trevi. Jak się później okazało oboje pochodzili z Polski.  Opowieści te były przeplatane wspaniałą muzyką i wesołymi włoskimi piosenkami. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.