Gminny Konkurs Ekologiczny

15.05.2012r  uczniowie klas VI Publicznej Szkoły Podstawowej w Olszanach: Kamila Krawczyk, Dominika Maduch i Piotr Niziołek wzięli udział w VII edycji Gminnego Konkursu Ekologicznego „W zdrowym ciele zdrowy duch” pt. „Zdrowe i ekologiczne odżywianie”. Konkurs został zorganizowany przez PSP w Kostrzy. Celem konkursu było pogłębienie wiadomości o składnikach pokarmowych, promowanie zdrowego stylu życia, łączenie treści prozdrowotnych i proekologicznych z dobrą zabawą oraz zacieśnianie współpracy między szkołami. Nasi uczniowie dzielnie rozwiązywali zadania teoretyczne, mniej dzielnie posługiwali się pałeczkami, segregując kukurydzę, najlepiej wypadli w konkurencji przenoszenia, ze specjalnym obciążeniem, orzeszków na czas. Dziękujemy pani Małgorzacie Maduch za dowiezienie i przywiezienie konkursowiczów, a uczniom serdecznie gratulujemy.

Izabela Luszawska