Gminny Konkurs Historyczny

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Olszanach była organizatorem Gminnego Konkursu  Historycznego „ Drogi Polski do niepodległości” pod patronatem Burmistrza Strzegomia. Konkurs odbył się w  Strzegomskim  Centrum Kultury  w dniu  28 maja. Osiem szkół podstawowych naszej gminy wystawiło po dwoje uczniów , którzy zostali wyłonieni w eliminacjach szkolnych…

W pierwszej części konkursu 16 uczniów  rozwiązywało zadania: czytali mapę, układali wydarzenia historyczne w porządku chronologicznym, odpowiadali na pytania do słuchowiska „ Mam obowiązki polskie”. W tej części komisja wyłoniła 10 uczestników, którzy wzięli udział w teleturnieju „ Jeden z dziesięciu”.I tu wzrosło napięcie, gra przybrała  poważny charakter. Uczestnicy konkursu walczyli o utrzymanie szans, popisywali się wiedzą historyczną. Zacięta walka pozwoliła wyłonić  zwycięzców. I miejsce w Gminnym Konkursie Historycznym zajęła Dominika Sabat – uczennica  Publicznej Szkoły Podstawowej w Jaroszowie, II miejsce uzyskał Maciej  Gap – uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej w Olszanach. Miejsce III przypadło   Kebłesz- uczniowi Publicznej Szkoły Podstawowej w Jaroszowie. Emocje i wysokie napięcie towarzyszące uczestnikom i widzom rozładowała Emilia Stempiń- uczennica Gimnazjum nr 1 w Strzegomiu, która wykonała piosenkę pt.  „Szyba”. Organizatorzy konkursu składają gorące podziękowania dla Emilki oraz pana Bartosza Warkoczyńskiego, który jej  akompaniował.

Anna Janczak-Róg