Gminny konkurs „W zdrowym ciele zdrowy duch”

16 maja odbyła się  ósma edycja Gminnego Konkursu  „ W zdrowym ciele zdrowy duch”, w którym udział wzięło 8 szkół podstawowych naszej gminy. Organizatorem  konkursu była PSP w Kostrzy.  Szkołę Podstawową w Olszanach reprezentowała 3 osobowa drużyna uczennic klasy VI: Natalia Greń, Wiktoria Sowa, Paulina Łabędzka…

Dziewczyny  wykazały się dużą wiedzą wykraczającą  poza program nauczania. Rozwiązywały zadania teoretyczne, praktyczne i sprawnościowe związane z budową i chorobami serca. Uzupełniały karty pracy na podstawie krótkich scenek przygotowanych przez gospodarzy. Udział w konkursie uświadomił  uczestnikom, że na funkcjonowanie serca ma szczególny wpływ styl życia i sposób odżywiania. Mamy nadzieję, że wiedza i umiejętności związane z tematyką  konkursu przydadzą się uczniom w życiu codziennym oraz pomogą  w eliminowaniu  stresu, który jest jedną z największych przyczyn chorób serca.  ( Anna Janczak-Róg)

„ Szkoda, że poczucie zdrowia zdobywamy tylko przez chorobę”