Gratulacje dla Wiktorii Pawlik

W piątkowy poranek 18 listopada w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Stanowicach odbyła się IV Gminna Olimpiada Języka Angielskiego Szkół Podstawowych dla uczniów z terenu naszej gminy. Każda szkoła w drodze własnych eliminacji wyłoniła swojego reprezentanta , który przystąpił do rywalizacji w Olimpiadzie. Naszą szkołę reprezentowała Wiktoria Pawlik. Łącznie do konkursu przystąpiło 8 uczniów. Pierwszym zadaniem był test gramatyczny składający się z 28 pytań, po którym uczniowie przeszli do drugiego zadania, którym było odsłuchanie piosenki – oczywiście w języku angielskim i zaznaczenie w tekście odpowiednich słów. Ostatnią rudną, była runda pytań, w której uczniowie losowali pytania dotyczące codziennej komunikacji oraz wydarzeń i obyczajów z krajów anglojęzycznych. Po zsumowaniu wszystkich punktów okazało się, że Wiktoria zajęła III miejsce ( do miejsca II tracąc tylko 1 pkt, natomiast do I miejsca 2 pkt), co jest bardzo dobrym wynikiem, za który należą się wielkie gratulacje!!