Historia

Wśród tak pięknych i malowniczych pól znajduje się wieś Olszany. Położona na Przedgórzu Sudeckim. Wieś terytorialnie przynależy do Gminy Strzegom w województwie dolnośląskim. Mieszkańcy wsi zajmują się głównie rolnictwem, rzemiosłem i wywodzą się z osadników przybyłych na te tereny w 1945 roku z różnych stron Polski.

W Olszanach znajduje się zabytkowy kościół z XV wieku, ośrodek zdrowia i szkoła podstawowa. Pierwsi uczniowie rozpoczęli naukę w tutejszej szkole już we wrześniu 1945 roku.

Obecnie w szkole uczą się dzieci w jednym oddziale przedszkolnym i sześciu oddziałach szkoły podstawowej. Do szkoły uczęszcza 96 uczniów i uczy około 15 nauczycieli. 10 grudnia 1998 roku odbyła się uroczystość nadania szkole imienia Adama Mickiewicza i przekazania sztandaru.

Żywimy nadzieję, że słowa poety: „Miej serce i patrzaj w serce” staną się dewizą przyszłych pokoleń wychowywanych w tej szkole.

Komunikat z dnia 23.10.2020

Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza z oddziałami przedszkolnymi w Olszanach NAUKA ZDALNA KLASY IV-VIII

Pasowanie na ucznia I klasy !

Dzisiaj w, naszej szkole odbyło się  ślubowanie klasy I. Cała uroczystość  została przeprowadzona na sali wiejskiej w kameralnym gronie z zachowaniem wszystkich...

Samorząd uczniowski

SAMORZĄD UCZNIOWSKI W ROKU SZKOLNYM 2020/2021 PRZEWODNICZĄCA :  NADIA FIGURAK ZASTĘPCA :   MAJA BALCEROWSKA

KOMUNIKAT DO RODZICÓW

Szanowni Państwo! W obliczu rosnącej liczby zachorowań na COVID-19 ponowne apeluję o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w czasie epidemii.

Posiłek w szkole i w domu

Zapraszamy do zapoznania się z załącznikiem dotyczącym dofinansowania kosztów posiłku. 202010011200Pobierz