I Gminny Konkurs Recytatorski – 17.05.2006

Dnia 17 maja br. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Olszanach odbył się I Gminny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas IV – VI. Patronat nad konkursem objął pan Lech Markiewicz Burmistrz Strzegomia, który ufundował wspaniałe nagrody książkowe dla laureatów oraz dyplomy i upominki dla wszystkich uczestników konkursu.

Tego dnia na sali gimnastycznej zgromadziło się 21 recytatorów, reprezentantów całej Gminy, którzy zostali wyłonieni w szkolnych konkursach recytatorskich.

W jury zasiadły panie:

  • p. Danuta Umer – PSP Olszany
  • p. Lucyna Soboń-Stępień – PSP Jaroszów
  • p. Irena Karczewska – PSP Kostrza

Komisja oceniała występy uczniów według ustalonych kryteriów: dykcja, interpretacja, opanowanie tekstu i ogólne wrażenia:
I miejsce: Adrianna Lubera – PSP nr 2 w Strzegomiu.
II miejsce: Izabela Walc – PSP w Jaroszowie
II miejsce: Karolina Kupczyk – PSP nr 4 w Strzegomiu.

Wyróżnienia:

  • Julita Kuriata – PSP Olszany.
  • Natalia Sidorska – PSP Stanowice.
  • Milena Hajduga – PSP Kostrza.
  • Alicja Nieródkiewicz – PSP Goczałków.
  • Mateusz Jastrzębski za wspaniałą interpretację wiersza pt. „Kaktus” – PSP Kostrza.

Atmosfera panująca podczas konkursu była pełna powagi i emocji. W oczekiwaniu na werdykt komisji konkursowej swoje umiejętności artystyczne zaprezentowali uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Olszanach.

Organizatorzy konkursu serdecznie dziękują nauczycielom za duże zaangażowanie i doskonałe przygotowanie wszystkich uczestników do konkursu. Podziękowania i słowa uznania kierujemy do nauczycieli, których uczniowie zostali laureatami naszego konkursu. O celowości i konieczności wspierania szczególnie uzdolnionych młodych ludzi naszego rejonu są przekonani samorządowcy, którzy doceniają i rozumieją ideę propagowania poezji wśród dzieci oraz trud włożony w jego przygotowanie. Szczególne podziękowania kierujemy do Burmistrza Miasta Strzegomia pana Lecha Markiewicza, Zastepcy Burmistrza pana Wiesława Witkowskiego, Naczelnika Oświaty pani Urszuli Podsiadły-Szubert oraz Sekretarz Gminy pani Sabinie Cebuli, którzy często zaszczycają nas swoją obecnością w szkole.

Powiązane treści

Udostępnij

Ostatnie artykuły

Skip to content