Idziemy na wakacje!!

Dzień 22 czerwca był wyczekiwany przez wszystkich uczniów już od dawna… oczywiście tylko dlatego, że w tym dniu we wszystkich szkołach w Polsce odbywało się zakończenie roku szkolnego 2010/2011. Zgodnie z naszą tradycją przed uroczystym apelem kończącym rok szkolny oraz pożegnaniem absolwentów w kościele odbyła się uroczysta Msza Święta…

Dopiero po niej wszyscy zebrani oraz zaproszeni goście przenieśli się do sali gimnastycznej, w której w tym roku odbywało się zakończenie. Oprócz sołtysa wsi Olszany pana Ireneusza Biernata, naszego radnego pana Jana Figuraka swoją obecnością zaszczycili nas pan vice burmistrz Wiesław Witkowski  oraz zastępca naczelnika oświaty pani Anna Góralska. Po wstępnych przemówieniach nastąpiło wręczenie świadectw z czerwonym paskiem, oraz nagrodzenie stypendium finansowym uczniów z najwyższą średnią oraz za osiągnięcia sportowe. W tym roku akurat tak się złożyło, iż aż trzy uczennice osiągnęły taką samą średnią ocen – 5.58 i były to: Klaudia Grabiec, Sandra Wójtowicz oraz Kamila Krawczyk, natomiast za sukcesu w sporcie stypendium otrzymali Mateusz Sikora ( judo) oraz Kacper i Oscar Migoń za sukcesy w kolarstwie. Po wręczeniu nagród i świadectw przyszła pora aby wręczyć medale za sukcesy sportowe. W tym roku w programach na „Najbardziej usportowioną klasę” oraz „Sportową Super Klasę Szkoły „ zwyciężyła klasa VI w związku z czym uczniowie otrzymali pamiątkowe medale. W konkursie Samorządu Uczniowskiego na najlepszą klasę w szkole ( wyłanianą na podstawie ocen ), również klasa VI okazała się bezkonkurencyjna i ponownie zwyciężyła….. jednak pucharu już ze sobą zabrać nie mogła… ponieważ od września już ich z nami nie będzie… tak więc puchar będzie czekał na nowego właściciela przez rok czasu…. Ostatnim punktem programu był pożegnalny występ artystyczny klasy VI, po którym wychowawcy wraz z wychowankami udali się do klas, zaproszeni goście na pyszny poczęstunek, przygotowany przez Radę Rodziców. A teraz wszystkim nam należy się odpoczynek!!….i do zobaczenia we wrześniu.