II Gminny Konkurs Historyczny

Publiczna Szkoła Podstawowa w Olszanach była organizatorem Gminnego Konkursu Historycznego, który odbył się 27 maja w Centrum Aktywności Lokalnej Carmel w Strzegomiu. W konkursie „ Historia XX wieku” wzięli udział przedstawiciele ośmiu szkół podstawowych naszej gminy. Uczniowie w dwóch etapach walczyli o tytuł najlepszego historyka szkoły podstawowej. W pierwszym etapie rozwiązywali  indywidualnie karty pracy, które pozwoliły wyłonić uczniów do teleturnieju „1 z 10”. Emocje były wielkie, ponieważ wszyscy uczniowie byli świetnie przygotowani. W  zaciętej walce na miejsce I wysunęła się Katarzyna Mądrzak- uczennica PSP w Stanowicach, miejsce II zajęła  Elżbieta Pyrzyńska- uczennica Szkoły Podstawowej w Jaroszowie. W czołówce nie zabrakło płci męskiej, bowiem III miejsce zajął Daniel Kudłacz- uczeń PSP w Goczałkowie. Zwycięzcom życzymy kolejnych sukcesów! Nauczycielom historii bardzo dziękujemy za   zaangażowanie i bardzo dobre przygotowanie uczniów do konkursu.