II zawody Aqualigi

W środowy poranek 23 października na Delfinku w Strzegomiu odbyły się 2 zawody z cyklu Aqualigi czyli zawody pływackie dla uczniów z terenu naszej gminy. Na basenie stawiły się reprezentację wszystkich szkół. Można powiedzieć że frekwencja dopisała i to bardzo!!…oby tak dalej! Naszą szkołę w zawodach reprezentowali : Antoni Mądrzak, Mateusz Wór, Wiktor Strama, Asia Maciąg, Nikola i Natalia Lukas w rocznikach 2009 oraz Błażej Nikoniuk w roczniku 2008, natomiast w starszych rocznikach (open) wystartowali Michał Mądrzak i Oktawian Maciąg.

Zawody odbywały się osobno w kategoriach dziewcząt i chłopców , roczniki młodsze miały do pokonania 4 długości basenu a kategoria open 6 długości. Zawodnicy startowali w konkurencjach z przyborem ( deseczką) oraz bez przyboru. Medale dla nas zdobyli Natlia Lukas – II miejsce oraz Błażej Nikoniuk – III miejsce. Bardzo dobrze zaprezentowali się jeszcze Nikola Lukas oraz Antek Mądrzak – wielkie brawa dla Nich. Na koniec zawodów zostały rozegrane sztafety gdzie startowało 6 zawodników ze szkoły : po dwóch z każdej kategorii wiekowej. W naszej sztafecie udział wzięli : Antek Mądrzak , Asia Maciąg, Natalia i Nikola Lukas , Błażej Nikoniuk oraz Oktawian Maciąg. Miejsce 5, które zajęli jest takim samym miejscem, które zajęliśmy jako szkoła w ostatecznej klasyfikacji w całych zawodach, a więc biorąc pod uwagę, że wystartowało 9 szkół można powiedzieć, że źle nie jest. Wielkie brawa dla naszych pływaków – za rok będzie lepiej!

Powiązane treści

Comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Udostępnij artykuł

Ostatnie artykuły

Dzień Dziecka

Witam Was drodzy uczniowie!! Dziś 1 czerwca a więc Wasze święto 🙂 Gdyby obecna sytuacja pozwalała...

Propozycja LO Strzegom

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą LO Strzegom.

Wybierz szkołę

Na prośbę TEB Technikum przedstawiamy plakat prezentujący ofertę szkoły z Wałbrzycha.

Jak usprawnić proces uczenia się – co może zrobić rodzic?

Poniżej przedstawiamy listę przydatnych rad dotyczących tego, jak rodzic może pomóc swojemu dziecku w procesie uczenia się. Dzieci często...

Poradnik na czas koronawirusa

Poradnik na czas koronawirusa Mamy 2 drogi (albo –albo): A) Izolację –prowadzi do zdrowia, a z...

Ważne treści