Instytucje współpracujące ze szkołą

• Rada Sołecka:
    • Szkoła wystawia przedstawienia dla wsi np. z okazji „Święta Niepodległości”, „Jasełka”, itp.
    • Szkoła organizuje akcję sprzątania wsi, sali wiejskiej, terenu koło pomnika lub boiska sportowego.
    • Szkoła może zamieścić na stronie internetowej szkoły lub na tablicy szkolnej informacje o wsi (ilość mieszkańców, skład Rady Sołeckiej, aktualności, uroczystości, rozgrywki pilkarskie).
    • Szkoła udostępnia usługi „ksero”.
    • Szkoła jest otwarta na propozycje sołectwa i mieszkańców.
  • Szkoła udostępnia i utrzymuje „Klub internetowy”, z którego mogą nieodpłatnie korzystać wszyscy mieszkańcy wsi.
  • Agencja Rynku Rolnego – dopłaca do akcji: „Mleko piję – świat podbiję”. Dofinansowanie zgodne z zasadami obowiązującymi w Unii Europejskiej.
  • Fundacja „Mleko dla szkół, mleko dla zdrowia” – pośredniczy w realizacji dostaw mleka do szkoły.
  • Policja:
    • Pogadanki w szkole na temat „Bezpieczna droga do szkoły” – Wydział Ruchu Drogowego – Świdnica. Zapobieganie przeciwko narkomanii, piciu alkoholu i przstępstwom wśród nieletnich.
  • Towarzystwo Przyjaciół Dzieci – Zarząd Miejsko-Gminny w Strzegomiu – pomoc w pozyskiwaniu i gromadzeniu funduszy dla dzieci szkolnych z Olszan.