IV Gminny Konkurs Języka Polskiego

29 listopada 2017r. w Strzegomskim Centrum Kultury odbył się „IV Gminny Konkurs Języka Polskiego” dla szkół podstawowych, zorganizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 2 im. M. Kopernika w Strzegomiu. Naszą Szkołę reprezentowały uczennice: Zuzanna Czubala kl.VI,  Aleksandra Kilar kl. VII i Wiktoria Pawlik kl. VII. Konkurs poprzedził wykład dr Heleny Sojki-Masztalerz  (pracownika naukowego uniwersytetu Wrocławskiego) na temat: „Dlaczego niektóre języki wymarły”. Następnie uczestnicy konkursu mieli do rozwiązania siedem zadań związanych ze słowotwórstwem, fleksją, składnią, związkami frazeologicznymi. Dość trudnym zadaniem okazało się wygłoszenie przemówienia do zgromadzonej widowni. Punktowana była prezentacja, prawidłowa dykcja. Nasza Zuzanna Czubala z tym zadaniem poradziła sobie świetnie. Wielkie Gratulacje! Wszyscy uczestnicy  konkursu  otrzymali  dyplomy i ciekawe książki.

I. Stempniewicz

Komunikat z dnia 23.10.2020

Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza z oddziałami przedszkolnymi w Olszanach NAUKA ZDALNA KLASY IV-VIII

Pasowanie na ucznia I klasy !

Dzisiaj w, naszej szkole odbyło się  ślubowanie klasy I. Cała uroczystość  została przeprowadzona na sali wiejskiej w kameralnym gronie z zachowaniem wszystkich...

Samorząd uczniowski

SAMORZĄD UCZNIOWSKI W ROKU SZKOLNYM 2020/2021 PRZEWODNICZĄCA :  NADIA FIGURAK ZASTĘPCA :   MAJA BALCEROWSKA

KOMUNIKAT DO RODZICÓW

Szanowni Państwo! W obliczu rosnącej liczby zachorowań na COVID-19 ponowne apeluję o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w czasie epidemii.

Posiłek w szkole i w domu

Zapraszamy do zapoznania się z załącznikiem dotyczącym dofinansowania kosztów posiłku. 202010011200Pobierz