Jak ratwoać życie?

Życie ludzkie jest bezcenne, dlatego też każdy powinien nauczyć się podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy. Poszukując nowych sposobów docierania do dzieci i chcąc zwiększyć ich świadomość w tej dziedzinie, zaprosiliśmy do naszej szkoły ratowników medycznych ze Świdnicy – pana Tomasza Dzikowskiego i Pana Pawła Szwarc.

Podczas spotkania, które odbyło się 19 listopada 2009 r., uczniowie klas IV – VI poznali zasady bezpieczeństwa oraz sposoby postępowania w przypadku, gdy są świadkami bądź uczestnikami wypadku.

Dowiedzieli się także w jaki sposób należy udzielić pomocy poszkodowanemu jeszcze przed przyjazdem pogotowia ratunkowego.

W dalszej części spotkania odbyły się ćwiczenia praktyczne z resuscytacji krążeniowo-oddechowej, podczas których wszyscy uczniowie po kolei powtarzali ćwiczenie. Prawidłowo wykonany masaż serca i sztuczne oddychanie, to niezbędne czynności jakie powinien znać każdy. Takie umiejętności ratują ludzkie życie.