Klasa II na widowisku naukowym

We wtorek 03.06.2014r. z okazji Dnia Dziecka klasa II, pod opieką wychowawczyni pani Klaudii Pantal, wybrała się na widowisko naukowe pt. „Pan Korek. Brr… jak zimno- eksperymenty z ciekłym azotem” . Warsztaty odbywały się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Świebodzicach. Dzieci przez ponad godzinę miały okazję uczestniczyć w wielu pokazach oraz wybuchach przeprowadzonych z użyciem ciekłego azotu.  Ekipa Pana Korka zaprezentowała właściwości azotu w stanie ciekłym o temperaturze minus 196°C. Wspólnie z uczniami zbadali, jak ta ekstremalnie niska temperatura wpływa na różne materiały i przedmioty. Razem z młodymi naukowcami wykonali  wiele ciekawych doświadczeń dotyczących związku temperatury, ciśnienia i objętości dla gazów. Po widowisku dzieci razem z wychowawczynią udały się na pyszne lody oraz do Parku Miejskiego na plac zabaw, gdzie mogły wyszaleć się do woli.