Klasa V na wycieczce

W dniu 6.V.2008r. uczniowie z PSP Olszany wraz z wychowawczynią Danutą Umer oraz Mamami: Ewą Lubczyńską, Jolantą Paradowską oraz Danutą Moskwą udali się na wycieczką do MIASTECZKA WESTERNOWEGO…

Początek naszego wyjazdu nie napawał optymizmem. Zawiódł Busik a i pogoda była deszczowa ( W Strzegomiu przesiedliśmy się do innego pojazdu). Jednak w czasie jazdy humory wszystkim dopisywały- nawet mogliśmy sobie pośpiewać wesołe piosenki.

Wszyscy uczestnicy wycieczki skorzystali z karnetów, w ramach których, mogli strzelać na strzelnicy indiańskiej (z łuku), rzucać nożem i włócznią do celu, wspinać się na pal, jechać kolejką wąskotorową, oglądać pojedynek kowbojów, napad na bank oraz tańce indiańskie, czy łapanie na lasso byczka.

Inną atrakcją była przejażdżka na koniu. Osoby chętne, za dodatkową opłatą, mogły przejechać się bryczką, strzelać do celu z pistoletu lub wiatrówki, płukać złoto, płynąć łodzią indiańską (canoe) lub pojeździć na byku. Za udział w poszczególnych zabawach uczestnicy otrzymywali punkty. Niektórzy zebrali tych punktów maksymalną ilość, czyli stali się „ Dobrymi Kowbojami”. Oczywiście wszyscy kupili sobie pamiątki np. kowbojskie kapelusze, łuki i strzały, pistolety, breloczki i inne drobiazgi.

Po spożyciu różnych potraw, lodów i napojów humory wszystkim dopisywały. Pogoda była wprost wspaniała a widoki gór okrytych śniegiem zapierały dech w piersi. Pełni wrażeń, zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do Olszan.

Uczniowie klasy V spisali się na medal, nie sprawiali żadnych kłopotów, wspaniale się bawili. Wiedza dotycząca życia na Dzikim Zachodzie pozostanie w naszej pamięci na zawsze.