Klasa VI w Karpaczu

Dnia 28.05.2008r. odbyła się wycieczka do Karpacza dla uczniów klasy VI…

Celem wycieczki było:

• Zapoznanie uczniów z cechami krajobrazu Karkonoszy z najwyższym szczytem Śnieżką
  • Poznanie zabytków kultury
  • Kontakt z przyrodą
  • Upowszechnianie zasad ochrony środowiska oraz umiejętności korzystania z jej zasobów
  • Upowszechnianie form aktywnego wypoczynku
  • Poznanie zasad bezpiecznego i kulturalnego zachowania się w różnych sytuacjach.

Wycieczka rozpoczęła się o 8.30. najpierw udaliśmy się do Ścięgien gdzie znajduje się Western City. Miasteczka nawiązuje swoim wyglądem i atmosferą do amerykańskich pionierskich osad z Dzikiego Zachodu. Dzieci mogły tu skorzystać z licznych atrakcji takich jak: strzelanie z łuku, jazda na koniu, przejazd bryczką, wspinanie na pal, przejazd kolejką. Były również lody i gotowana kukurydza. Na koniec obejrzeliśmy pokaz pojedynku rewolwerowców, który odbył się w samo południe. Dzięki dobrej pogodzie bardzo dobrze widoczna była Śnieżka.

Następnie wyruszyliśmy do Karpacza. Najpierw udaliśmy się na letni tor saneczkowy, który znajduje się na stoku Kolorowa. Tor o długości 1060m po którym zjeżdżało się z maksymalną prędkością 30 km/h. dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń.

Potem odwiedziliśmy Miejskie Muzeum Zabawek, które prezentuje unikalny zbiór lalek i innych zabawek ( ponad 2 tysiące) z całego świata. Wysłuchaliśmy również ciekawej historii powstania muzeum.

Na koniec zwiedziliśmy średniowieczny kościółek Wang, który powstał na południu Norwegii i w XIX wieku został przeniesiony do Karpacza Górnego. Zrobiliśmy wiele zdjęć i wyruszyliśmy w drogę powrotną do Olszan.