Klasy I-III w Szklarskiej Porębie

Dnia 11.06.2014r. uczniowie klas I-III z Publicznej Szkoły Podstawowej w Olszanach pod opieką wychowawców wybrali się na wycieczkę do Szklarskiej Poręby. Dzieci mogły uczestniczyć w wycieczce dzięki udziałowi w projekcie finansowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu oraz Gminę Strzegom pt. ,,Odpady- proste zasady”. Wycieczka była  okazją do integracji poprzez wspólne rozmowy oraz przez spacer ścieżką edukacyjną. Dzieci miały okazję przebywać na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego, który urzekł ich swoim pięknem. Poprzez zabawę dzieci utrwaliły struktury lasu, poznały piękno tego krajobrazu oraz wpływ wzajemnego oddziaływania na siebie organizmów żyjących w lesie. Oprócz wycieczki ścieżką edukacyjną dzieci zobaczyły najwyższy  wodospad w polskich Karkonoszach- Wodospad Kamieńczyka. Z wielkim zainteresowaniem  słuchały legendy jak powstał wodospad, którą opowiadała  pani przewodnik. Nie obyło się bez niespodzianek, tym razem była to burza, która zmusiła nas do szybkiego marszu w strugach deszczu. Pomimo tego, że byliśmy przemoczeni do suchej nitki  humory nam dopisywały. Dzieci uśmiechnięte i pełne wrażeń wróciły do swoich domów.