Kocham, lubię, szanuję…nie śmiecę”

W dniach 14-16 września w Polsce miała miejsce kolejna akcja „Sprzątanie świata”. W tym roku sprzątanie świata odbywało się pod hasłem „Kocham, lubię, szanuję…nie śmiecę”. Celem sprzątanie świata jest nie tylko bezpośrednie działanie na rzecz ochrony środowiska , ale przede wszystkim rozpowszechnianie nowego stylu życia. Akcja co roku ma nam uświadomić, że nasze codzienne życie ma wpływ na środowisko, w którym żyjemy. Tradycyjnie już nasza szkoła przyłączyła się również do akcji i w piątkowy poranek 14 września uczniowie wraz z wychowawcami „uzbrojeni” w worki na śmieci i gumowe rękawice poszli sprzątać świat – w naszym przypadku Olszany w stronę Świebodzic , Stanowic oraz Modlęcina. Klasa IV posprzątała również boisko sportowe i nie ma co ukrywać…śmieci było stanowczo za dużo!!!…zatem szanujmy przyrodę bardziej!!!