Kolędnicy misyjni dzieciom w Rwandzie i Burundi

5 stycznia 2019 r. uczniowie  z naszej szkoły pospieszyli z pomocą jako kolędnicy misyjni dzieciom w Rwandzie i Burundi.  Burundia to jeden z pięciu najbiedniejszych krajów świata. Ponad 60 % ludności żyje poniżej granicy ubóstwa, które niesie straszliwe konsekwencje dla dzieci. Tylko 71 % małych Burundyjczyków uczęszcza do szkoły, choć jest ona obowiązkowa i bezpłatna do 12 roku życia. Kolędnicy misyjni wpływają na losy świata i na losy swoich rówieśników w krajach misyjnych. W tym roku chcą zmienić sytuację ponad 500 tysięcy dzieci. Kolędnik misyjny doświadcza radości i trudów misjonarza, doświadcza wielkiej radości dzielenia się Dobrą Nowiną  jak i „zamkniętych drzwi”. Nie wszędzie zostanie wysłuchany. Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli drzwi swoich serc i domów i złożyli fundusze na pomoc dzieciom w Rwandzie i Burundi.

Dziękujemy naszym uczniom za trud kolędowania.