Kolonia nad morzem!

Corocznie Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Olszany pozyskuje środki finansowe na wsparcie organizacji wypoczynku podczas wakacji. W tym roku na realizację wypoczynku letniego z programem profilaktycznym stowarzyszenie otrzymało z Gminy Strzegom 7000 zł. Myślą przewodnią zorganizowanego wypoczynku była promocja zdrowego stylu życia i profilaktyka uzależnień…

40 dzieci i młodzieży z Gminy Strzegom w terminie od 26 czerwca do 10 lipca 2011 korzystało z kolonii letnich nad morzem w Międzywodziu zorganizowanych przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Olszany. Pobyt dzieci na kolonii był bardzo urozmaicony. Codziennie odbywały się zajęcia rekreacyjno-sportowe, zabawy integracyjne, zajęcia uczące wyrażania swoich uczuć i emocji, zabawy podnoszące poczucie własnej wartości. Częste kąpiele morskie, plażowanie dostarczały uczestnikom wiele radości i pozytywnych doświadczeń,  które pozwalały zapomnieć o różnych troskach. Dzieci w grupach uczyły się zasad lepszego porozumiewania się między ludźmi, rozwiązywania konfliktów , samodzielności i odpowiedzialności za przydzielone zadania. Warsztaty artystyczne i wędkowanie  pokazywały jak spędzać aktywnie czas wolny i jak się relaksować. Gry sportowe w siatkówkę oraz turnieje w piłkę nożną i tenisa stołowego były przykładem promocji zdrowego stylu życia. Czas na kolonii uatrakcyjniały: dyskoteki, wesołe miasteczko, występ iluzjonisty z nauką sztuczek zręcznościowych, rejs statkiem, chrzest kolonisty, pływanie na sprzętach wodnych, zwiedzanie ciekawych miejsc turystycznych jak Jezioro Turkusowe, Ford Gerharda, latarnie morskie w Świnoujściu i Wisełce, Oceanarium, Muzeum Figur Woskowych , Muzeum Dinozaurów i Minerałów, Aleja Gwiazd. Zrealizowane wycieczki do Dziwnowa, Kamienia Pomorskiego, Wisełki, Świnoujścia i Międzyzdroi zintegrowały grupę kolonijną i rozwinęły w nich kulturę obcowania z przyrodą. Nie zabrakło licznych konkursów z nagrodami. Na zakończenie turnusu uczestnicy otrzymali pamiątkowe zdjęcia w ramce, płytę DVD  ze zdjęciami oraz upominki i nagrody za udział w konkurencjach i wzorowe wywiązywanie się z przydzielonych zadań. Koloniści poznawali  codziennie pozytywne wzory życia, dzięki którym mogą być kiedyś szczęśliwymi i wartościowymi ludźmi. W imieniu wszystkich kolonistów i ich rodziców dziękuję za wsparcie finansowe Panu Zbigniewowi Suchycie – Burmistrzowi reprezentującemu  Gminę Strzegom.

Kierownik wypoczynku Maria Karkowska