Konkurs dla matematyków

12 maja 2016 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 odbył się IX Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas IV – VI Szkół Podstawowych pod patronatem Burmistrza Strzegomia Zbigniewa Suchyty. Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym etapie uczniowie samodzielnie rozwiązywali test złożony z 20 zadań zamkniętych. W drugim etapie uczestnicy zmierzyli się z 4 zadaniami otwartymi, które oceniała komisja. Najlepszymi matematykami w gminie okazali się: Julia Woźniak z SP w  Stanowicach, drugie miejsce zajęła Malwina Ryż z PSP nr 2, trzecie Michał Bodnar z PSP nr 2. Najlepszy wynik drużynowy uzyskali uczniowie z PSP 2, drugie miejsce zajęła SP ze Stanowic, trzecie PSP nr 4. W tych trudnych rozgrywkach matematycznych naszą szkołę reprezentowali: Zuzanna Czubala kl.IV, Katarzyna Borowiec kl.V i Wiktor Jędrasiak kl.VI. Uczniowie świetnie się spisali i godnie reprezentowali naszą szkołę.Wiktor Jędrasiak bardzo dobrze napisał test zamknięty, a Zuzia i Kasia świetnie poradziły sobie z zadaniami otwartymi. Do wygranej zabrakło odrobinę szczęścia. Jeszcze raz wielkie gratulacje!!!!!