Konkurs Matematyczny Kangur 2018

W dniu 15.03.2018 roku piętnastu uczniów Szkoły Podstawowej w Olszanach wzięło udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym – Kangur. Chętnych było dużo więcej, niestety panująca w szkole ospa i grypa spowodowała, zmniejszenie liczby chętnych uczestników. Uczniowie wzięli udział w następujących kategoriach: Maluch kl. III i IV, Beniamin kl. V i VI oraz  Kadet kl. VII. Celem konkursu jest propagowanie kultury matematycznej w jak najszerszych kręgach uczniów szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych. Konkurs ma charakter jednorazowego testu: bez eliminacji, testów wstępnych i testu finałowego. Zadania są ustalane przez stowarzyszenie Kangourou Sans Frontieres, a na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut. Wspólna dla wszystkich krajów ta sama data i te same zestawy pytań podnoszą atrakcyjność konkursu. Niestety na wyniki musimy poczekać do maja. Za udział w konkursie wszyscy  uczestnicy otrzymali upominek-logiczną układankę z drutu. Cieszymy się dużym zainteresowaniem przedmiotem matematyki  i gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie.

Komunikat z dnia 23.10.2020

Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza z oddziałami przedszkolnymi w Olszanach NAUKA ZDALNA KLASY IV-VIII

Pasowanie na ucznia I klasy !

Dzisiaj w, naszej szkole odbyło się  ślubowanie klasy I. Cała uroczystość  została przeprowadzona na sali wiejskiej w kameralnym gronie z zachowaniem wszystkich...

Samorząd uczniowski

SAMORZĄD UCZNIOWSKI W ROKU SZKOLNYM 2020/2021 PRZEWODNICZĄCA :  NADIA FIGURAK ZASTĘPCA :   MAJA BALCEROWSKA

KOMUNIKAT DO RODZICÓW

Szanowni Państwo! W obliczu rosnącej liczby zachorowań na COVID-19 ponowne apeluję o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w czasie epidemii.

Posiłek w szkole i w domu

Zapraszamy do zapoznania się z załącznikiem dotyczącym dofinansowania kosztów posiłku. 202010011200Pobierz