Konkurs plastyczny „Segregujmy odpady”

W Publicznej Szkole Podstawowej w Olszanach, w maju 2012r, został przeprowadzony szkolny konkurs plastyczny. Celem konkursu było:

– rozwijanie postaw i umiejętności sprzyjających zachowaniom proekologicznym,

– zwrócenie uwagi na przyczyny narastającej lawiny odpadów, a także problem z ich usuwaniem,

– promowanie idei segregacji śmieci

– kształtowanie poczucia odpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego i troski o najbliższe otoczenie,

– postrzeganie norm ekologicznych przez samych siebie i innych poznanie pojęcia „odpady”, źródła i rodzaje odpadów w środowisku lokalnym,

– rozwijanie zdolności plastycznych

W konkursie wzięli udział uczniowie klas  IV-VI. Uczniowie wykazali się pomysłowością, twórczym podejściem do zadania, znajomością problematyki segregacji śmieci. Prace uczniów można podziwiać w szkole, na ścianach  szkolnego korytarza. Zapraszamy rodziców do obejrzenia plakatów i  podziwiania efektów pracy swoich pociech.

Wyniki konkursu:

I miejsce    : Dominika Maduch  , kl. VI