„Kopciuszek” w PSP Olszany

W dniu 06.03.2014r. uczniów z klas 0-III z Publicznej Szkoły Podstawowej w Olszanach  odwiedził Teatr Urwis z Krakowa z przedstawieniem „Kopciuszek”.  Dzieci mogły obejrzeć ten wspaniały spektakl dzięki Strzegomskiemu Centrum Kultury w Strzegomiu. „Kopciuszek” jest jedną  z najbardziej znanych i lubianych baśni dla dzieci. „Gnębiona przez macochę i złośliwe siostry przyrodnie dziewczyna o imieniu Kopciuszek pragnie, jak wszystkie młode panienki, udać się na bal do księcia.

Z pomocą przychodzi jej Dobra Wróżka, która wyposaża sierotkę w karocę, piękną suknię, szklane pantofelki oraz przykazanie – musi wrócić do domu przed północą, zanim czar zdąży prysnąć. Uciekając w pośpiechu, wraz z dwunastym biciem zegara, Kopciuszek gubi na schodach swój pantofelek …” Wspaniała gra młodych aktorów i piękne dekoracje bardzo spodobały się dzieciom. Z ich twarzy nie znikał uśmiech i było słychać głośne okrzyki i brawa. Sympatyczni i kreatywni  aktorzy wcielali się w  kilka postaci scenicznych. Piękne stroje oraz tańce dworskie wywarły na dzieciach duże wrażenie. Aktorzy włączyli dzieci do zabawy razem z nimi, co było dla nich dodatkową frajdą. Dzieci  przekonały się, że przez skromność, dobroć, uczciwość i pracowitość można odmienić swój los. Historia Kopciuszka cieszyła się wielkim powodzeniem wśród najmłodszych widzów i na pewno pozostawi niezapomniane wrażenia.