Las to życie – chrońmy je

16 września miała miejsce po raz już kolejny ogólnoświatowa akcja „Sprzątanie Świata”, która w tym roku odbyła się pod hasłem „Lasy to życie – chrońmy je”. Jak co roku nasza szkoła ochoczo wzięła w niej udział, aby uświadomić uczniom jak ważne jest dbanie o środowisko naturalne. Każda klasa wyposażona w worki na śmieci oraz rękawice wyruszyła w inne rejony naszej wsi Olszany. Najmłodsze dzieci z zerówki porządkowały teren przy szkole, uczniowie klas I-III zbierali śmieci w kierunku Świebodzic, klasa IV porządkowała drogę w kierunku Modlęcina oraz boisko sportowe, natomiast klasa V wraz z klasą VI zbierały śmieci w kierunku Stanowic. Kiedy wszystkie śmieci zostały wyzbierane a worki napełnione złożyliśmy efekty naszej pracy w wyznaczone miejsca, z których miały zostać zabrane. A już za rok ponownie będziemy brali udział w akcji „Sprzątanie świata”!!