Letnia Szkoła Odkrywców w PSP Olszany

W terminie od 08.07.2013r. do 12.07.2013r.w Publicznej Szkole Podstawowej w Olszanach odbyła się już po raz trzeci  LETNIA SZKOŁA ODKRYWCÓW organizowana przez Szkołę Wyższą Przymierza Rodzin z Warszawy w ramach projektu „Z MAŁEJ SZKOŁY W WIELKI ŚWIAT”. W zajęciach prowadzonych przez studentów uczestniczyli wszyscy chętni uczniowie z naszej szkoły w wieku od 7 do 12 lat…

Głównym celem tych spotkań było rozwijanie zainteresowań  otaczającym światem, budowanie działania w grupie oraz kształtowanie postawy badawczej. Scenariusze zajęć obejmowały zagadnienia związane z  kompetencjami społecznymi. Tematyka zajęć była następująca: „Co kryje w sobie imię?”, „Językowe oblicza”,„Moda – odmienność czy szablonowość?”, „Tropem przeszłości” oraz „Zamki”. Podczas spotkań młodzi odkrywcy  nabywali umiejętności formułowania pytań i stawiania hipotez, kojarzenia faktów i wyciągania wniosków,stosowania wiedzy w praktyce oraz logicznego i twórczego myślenia.Letnia Szkoła Odkrywców okazała się podobnie jak w poprzednich latach bardzo ciekawym doświadczeniem, które na pewno będziemy długo wspominać.

Dorota Demkiewicz