Majowa lekcja historii

W piątek 29 kwietnia, w naszej szkole odbyła się lekcja historyczna z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja. Uroczystość została przygotowana przez uczniów naszej szkoły, których wspomagała pani Klaudia Pantal. Podczas akademii uczniowie klas I, III, IV i VI przypomnieli  i uporządkowali najważniejsze fakty z historii Polski, przedstawili informacje  dotyczące okoliczności uchwalenia pierwszej w Europie, drugiej na świecie ustawy zasadniczej, która była dowodem patriotyzmu i demokratycznych przekonań narodu polskiego. Dostojności tej uroczystości dodały pieśni patriotyczne wykonane przez uczniów  oraz prezentacja multimedialna, którą obejrzała cała społeczność szkolna. Na zakończenie każdy uczestnik lekcji historycznej otrzymał flagę Polski. Ciekawa lekcja historii spowodowała, że widzowie byli bardzo skupieni i przepełnieni głębokim patriotyzmem.

Klaudia Pantal