Majowe Święto w naszej szkole

W tym roku, w Publicznej Szkole Podstawowej w Olszanach odbył się uroczysty apel pod hasłem Majowe Święto. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy VI i V. Uczniowie wspominali, jak to fajnie było na majowym weekendzie. Nie wszyscy jednak wiedzieli komu i czemu zawdzięczać tak długą przerwę w pracy i nauce szkolnej…

Dlatego celem uroczystości było zapoznanie młodszych kolegów ze szkoły z przyczyną  ustalenia Święta Pracy, ze znaczeniem i wizerunkiem  flagi państwowej na przestrzeni dziejów. Inscenizacja słowno muzyczna była poświęcona jednak przede wszystkim twórcom dzieła  Konstytucji 3 Maja. Uczniowie przygotowali portrety Stanisława Staszica, Hugo Kołłątaja, Stanisława Małachowskiego. Przedstawili postępowe jak na owe czasy postanowienia Sejmu Wielkiego i Konstytucji  z 1791 roku. Całość oprawiona była ścieżką dźwiękową, przy której uczniowie recytowali wiersze i śpiewali Majową jutrzenkę. Wszystko pod czujnym okiem nauczycielki języka polskiego, muzyki i historii.