Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w oddziale przedszkolnym PSP w Olszanach

19 listopada w naszym przedszkolu odbyły się uroczyste obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka.

„Uczciliśmy zatem kolejną już rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka”- najważniejszego dokumentu poświęconego dotychczas wszystkim dzieciom pokazując również wszystkim, iż prawa dziecka nie są nam obojętne. Z tej okazji zostały przeprowadzone zajęcia i zabawy dydaktyczne. Ubrani na niebiesko w umownym kolorze Unicef i korzystając z gotowych materiałów dydaktycznych przystąpiliśmy do wspólnych zajęć i zabaw. I tak korzystając z kolorowanki pokolorowaliśmy swoje prawa, wspólnie obejrzeliśmy również bogato ilustrowaną książeczkę o prawach dziecka dla najmłodszych.

Dzieci miały również możliwość podzielenia się swoimi własnymi spostrzeżeniami na temat powodów do radości i uśmiechu wśród dzieci, a także o tym, co może powodować, że mały człowiek jest smutny i co mu sprawia największą przykrość, bo przecież w życiu bywa i tak. Uświadomiłam więc naszym przedszkolakom, iż wszyscy bez wyjątku mają prawo do radości, uśmiechu, zabawy, spokojnej nauki i ciekawego poznawania otaczającego nas świata. Z całą pewnością uważam, iż taki dzień jest znakomitą okazją do tego, abyśmy My dorośli nigdy o tym nie zapominali. Był to dla nas niezwykle radosny dzień, jednak z bardzo poważnym przesłaniem – „MAŁY CZŁOWIEK DUŻA SPRAWA, MAŁY CZŁOWIEK MA SWE PRAWA!!!”