Miting lekkoatletyczny w Strzegomiu

W sobotę 31 maja na stadionie OSIRU w Strzegomiu odbył się miting lekkoatletyczny szkół podstawowych i gimnazjalnych dla uczniów ze szkół z naszej gminy…

Miting podsumował kolejny rok działań uczniowskiego klubu sportowego UKS Olimpia Strzegom, zawody z cyklu „Soboty na sportowo”. Termin nie był przypadkowy, ponieważ dzień później był 1 czerwca, czyli Dzień Dziecka!! W zawodach naszą szkołę reprezentowali: Adrian, Radzio, Mateusz, Kuba z klasy VI, z klasy V: Hubert i Rafał, natomiast z klasy VI pojechali: Damian, Michał, Krzysiu, Roksana i Gosia. Podczas mitingu odbyły się cztery konkurencje: Bieg na 60m, bieg na 400m, skok w dal i sztafeta 4x200m. 

W roczniku 97 w biegu na 60m reprezentowali nas Adrian i Mateusz w biegu na 400m Radzio, a w skoku w dal Kuba. W roczniku klas V, czyli 96, Hubert wystąpił w biegu na 60 m i skoku w dal i właśnie w skoku w dal Hubert zdobył brązowy medal!!, natomiast Rałał reprezentował nas w biegu na 400m. W rywalizacji uczniów klas VI wśród dziewcząt Gosia wystartowała w biegu na 60m i skoku w dal, a Roksana reprezentowała szkołę w biegu na 400m. Gosi należą się wielkie brawa, ponieważ w biegu na 60m zdobyła trzecie miejsce i brązowy medal!! Wśród chłopców Damian wystartował w skoku w dal, Krzysiu w biegu na 400m (zajmując czwarte miejsce), a Michał wystąpił na 60m…i zdobył brązowy medal!! W roczniku 95 (klasy VI) mogliśmy jako szkoła wystawić sztafetę, ponieważ było dwóch chłopców i dwie dziewczyny, ale niestety Roksanie, Gosi, Damianowi i Michałowi nie udało się osiągnąć dobrego rezultatu. Miejmy nadzieję, że za rok o tej samej porze będzie znacznie lepiej!!

Po zawodach w oczekiwaniu na autobus udało nam się wejść za darmo na pół godziny na baseny!

Powiązane treści

Udostępnij

Ostatnie artykuły

Skip to content